E-Bülten AboneliğiTaşınıyorum...
12 Şubat 2015/1196 Görülme

Taşınıyorum ;
Küçükken, Denizli’den babaanne ve dedemi ziyarete gelip, kaldığım, yazları denize erken gidebilelim diye kuzenlerimle, salonunda herkesi uyandırmak için uykusuz nöbetler tuttuğum, babaannemin harika lezzetlerinin müptelası olduğum, dedemin başından geçen komik hikayeleri dinlediğim, balkonunda oturuken nergiz, sümbül kokularını içime derin derin çektiğim, ninemin olmayan dişleri yüzünden leblebi ve şekeri döverek toz leblebi şekerler yediğim , sıcacık güneşin, dolunayın tüm ışıklarını bütün pencerelerinden alabilen , tepesinde martıların gezindiği, üniversite’den sonra İzmir’e yerleştiğimde ilk kucak açan, 12 yıldır oturduğum , sobasında kestaneler pişirdiğim , eskiliği yüzünden her türlü nazını çektiğim , benimde çok nazımı çeken, evlendiğim, çocuğumu doğurduğum , dört mevsim ruh halimle yıllarımı geçirdiğim dede evimden , baba evimden , evimden çıkıyorum.
 
Uzağa mı gidiyorum , hayır, tam karşı daireme taşınıyorum.
Kendi içimde çok uzun bir yolculuk yapıp geldim, belki kıtalararası geçiş yapıyormuş gibi hissetmem bu yüzdendir.
 
Çok mutlu, çok güzel, dingin, hiç birşey bilmeden yollara düşmüş bir yolcu gibi heyecanlı ve taze hissediyorum. İçimde, isimlendiremediğim eski bir döneme gülerek el sallıyor gibi hissediyorum. O dönemle barışmam, kendimi affetmem, hatalarımı ve kendimi sevmem, kabullenmem çok uzun sürdü.
Bu sürecin en ağrılı kısmını bu evin, anne şefkati , baba sıcağı havasında atlattığım için çok şanslıyım.
 
Bana bu şansı veren, aileme, eve gözbebeği gibi bakan, her metrekaresine emek veren, özen gösteren eşime şükran doluyum.
 
Merhaba....
< Önceki YazıSonraki Yazı >

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış...

Yorum Yazın

İsim Soyisim
E-Mail
Yorum
Gönder
Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda, site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.

E-Bülten AboneliğiCopyright © 2017 | ADA YAZILARI - Tüm Hakları Saklıdır.