E-Bülten AboneliğiBUGÜN...
10 Şubat 2016/3345 Görülme

Bugün ;
 
Bugün kötü uyandım. Kötü bir gece geçirdim. Bir kaç gündür gelen, beni yoklayan negatif duygularıma yenik düştüm. Beni ele geçirmelerine izin verdim. Üstelik göz göre göre ve bile bile teslim oldum. Kendimi mi deniyorum nedir? Pişmanlık hissetmiyorum, bunda bir sorun yok belkide pişmanlık hissetmek zorunda değilimdir. Haklı hissediyorum. Ve bu haklı hissetme kısmını ben hiç sevmiyorum. Belkide haklı olmakta da bir sorun yoktur, kimbilir. Hiç birşey hep değil , hiç değil. Her zaman değil, hiç bir zaman değil. Geçmişten alınan ders yok , geleceğe uzanan öğreti yok. Her olay birbirine benzese de o an, o anı yaşayan kişilerin davranışları, her olayı biricik ve tek yapıyor.
 
Sabahın köründe kardeşimi aradım. 10 dakika kendimin ne kadar haklı olduğunu anlattım durdum. Eski tepkilerim için kendime bir on dakika vermiştim çünkü. Benim bir aynam kardeşimde, onun bir aynası bende.
Böyle zamanlarda ise yaptığımız tek şey o anda birbirimizi dinleyip sonrada o aynayı tam yüzümüzün ortasına tutmak. Işte desteğin en güzel hali. Şükürler olsun.
 
Tutulan aynam bana dedi ki ; AN da kalmayı öğren. Bugün hiç birşeyi düzeltmek için çalışma. Bugün kendi doğrularını haklılıklarını haksızlıklarını suçlarını pişmanlıklarını yaşama , bugün sadece yaşa. Bu gün sadece AN’ da kal. Bir dakika sonrası bile umurunda olmasın. Plan yapma, çözmek için var gücünle mücadele etme. DÜZELTME…BIRAK BUGÜN DAĞINIK KALSIN. Bugün sadece yaşa. Martı Jonathan gibi sadece uç. Uçmanın güzelliğini yaşa. Sen bütün martılar gibi değilsin, öyle olmak zorunda değilsin !…
Dedi ki sen AN da kalabilmenin mücadelesini verirsin. Mücadele etmemeyi ne zaman öğreneceksin ? Senin doğru bildiklerin an gelir yanlış olur. Kurtul bağımlı düşüncelerinden.
Konuşarak herşeyi çözebileceğin inancını SİL. Öğretilmişliklerden, geçmişte yaşadıklarının öğretileriyle yaptığın varsayımlardan kurtul. Geleceği düşünme. AN’ da kal. Hayallerine tutun. Ve devam et.
Debelenmeden, sakince , sessizce ve kendi yolunda.
 
Bugün çok şey öğretiyor bana. AN be AN yaşadıkça devam ediyor öğretmeye…
 
< Önceki YazıSonraki Yazı >

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış...

Yorum Yazın

İsim Soyisim
E-Mail
Yorum
Gönder
Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda, site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.

E-Bülten AboneliğiCopyright © 2017 | ADA YAZILARI - Tüm Hakları Saklıdır.